Gespecialiseerde artsen van genoemd ziekenhuis zullen toelichten wat er in de longen gebeurt bij allergisch beroepsastma, stoflongen en longziekten door het werken met asbest.
Instituut Slachtoffers Beroepsziekten door Gevaarlijke stoffen (ISBG) informeert de aanwezigen over de Tegemoetkoming Stoffengerelateerde Beroepsziekten (TSB-regeling), die ook beschikbaar is voor mensen met CSE ofwel de schildersziekte. Wie voldoet aan de voorwaarden kan een aanvraag doen voor deze bijdrage van 27.000 euro.
Ieder jaar overlijden minstens 3.000 Nederlanders aan een beroepslongziekte. Nog steeds worden jaarlijks duizenden mensen ziek door het werken met gevaarlijke of schadelijke stoffen. Maar met ‘de juiste maatregelen’ kan dat voorkomen worden, betoogt ISBG. ‘Werkgevers zijn verplicht om te zorgen voor een veilige en gezonde werkplek.’
Zo moeten zij weten aan welke risico’s hun medewerkers kunnen worden blootgesteld en maatregelen nemen om die risico’s te voorkomen. Bijvoorbeeld door middel van afzuiging en (de juiste) mondkapjes. Meer info op Arboportaal.nl.
De gratis toegankelijke bijeenkomst in Heerlen is gericht op patiënten en hun familie/contactpersonen. Zij dienen zich vooraf aan te melden.
