Hierdoor komen gevaarlijke stoffen uit het afvalwater, zoals biociden, zware metalen en acrylaten, niet in de riolering terecht. Dat is verboden volgens de Europese REACH-verordening en schadelijk voor mens en milieu.
Bedrijven die investeren in milieuvriendelijke technieken, kunnen ook in 2026 profiteren van fiscaal voordeel via de zogeheten MIA- en Vamil-regeling. Investeringen waarvoor zij dit kunnen krijgen, staan op de zogeheten Milieulijst. In totaal komen meer dan 200 innovatieve technieken op de lijst in aanmerking, waarvoor de overheid € 155 miljoen beschikbaar stelt.
Sectoroverschrijdend
Jaarlijks maken bedrijven voor zo’n € 3 tot 5 miljard aan milieu-investeringen gebruik van deze regelingen, uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Sectoroverschrijdend zijn er extra mogelijkheden en aanpassingen.
Voor elektrische bakfietsen, oplaadkluizen voor handgereedschap en duurzame industriegebouwen zijn de voorwaarden verruimd, terwijl sommige investeringen nu via specifieke subsidies zoals SPRILA worden ondersteund. Zo stimuleert de overheid dat innovatieve, milieuvriendelijke technieken sneller worden toegepast en blijft de Milieulijst aansluiten op actuele marktontwikkelingen. Voor meer informatie zie www.rvo.nl
