Ga naar hoofdinhoud

SchildersVakprijs als ‘stempel van goedkeuring’


Het is inmiddels vijf jaar geleden dat Van Foeken Schilderwerken voor het eerst meedeed aan de SchildersVakprijs. Prompt werd met die eerste poging een categorieprijs in de wacht gesleept. Het bedrijf hoopt tijdens de editie van dit jaar opnieuw op succes.

Renko van Foeken: 'Het winnen van de SchildersVakprijs laat zien dat je als schildersbedrijf kwaliteit levert.' (Foto: Vincent Krabbendam)

Hij was eigenlijk niet van plan om in 2020 mee te dingen naar de SchildersVakprijs. Sterker nog: Renko van Foeken had nog nooit van de wedstrijd gehoord. Maar toen iemand foto’s zag van het schilderwerk dat werd uitgevoerd aan Dijkhuis de Krakelinge in Spijk, zei hij tegen Van Foeken dat dit project best eens een kanshebber zou kunnen zijn. Een goede inschatting, want het project werd ingezonden en won in de categorie onderhoudsschilderwerk.

Goede herinneringen

‘Dat heeft ons in Soest en omstreken, waar we de meeste van onze projecten doen, aardig wat media-aandacht opgeleverd. En van onze vaste klanten kregen we een hoop leuke reacties’, vertelt Van Foeken bijna vijf jaar later. Wie de website van Van Foeken Schilderwerken bezoekt, ziet ook meteen een aantal verwijzingen naar het winnen van de prijs. Goede herinneringen dus, en die bewaart hij ook aan het project zelf.

‘Het huis staat op een hele mooie en bijzondere locatie. Omdat het een dijkhuis is, zijn er veel hoogteverschillen. Dat maakte het best wel een uitdaging om op alle plekken te komen waar we moesten schilderen. Ook omdat het allemaal lakwerk was dat dekkend uitgevoerd moest worden. Die aspecten maakten het tot een hele intensieve klus. We hebben bij het overbruggen van al die hoogteverschillen gelukkig gebruik kunnen maken van onze eigen hoogwerker.’

Kwaliteitskeurmerk

Van Foeken durft niet te beweren dat het winnen van de SchildersVakprijs nadien direct tot nieuwe klussen heeft geleid. Maar hij ziet de prijs wel als een soort stempel van goedkeuring. ‘Het winnen van zo’n prijs laat zien dat je als schildersbedrijf kwaliteit levert. In die zin is het een soort keurmerk dat klanten het vertrouwen geeft dat wij het werk goed zullen uitvoeren.’

En die erkenning hoopt hij dit jaar weer te krijgen. ‘We hebben echt een heel mooi project in uitvoering. Het gaat om een statig makelaarskantoor in Ede waar alles aan moet gebeuren. Er komt onder meer veel sauswerk bij kijken, en schilderwerk aan de oude kozijnen. Er gaat heel veel arbeid in zitten. En we hebben dus met alle betrokkenen al besloten dat we dit project gaan insturen voor de SchildersVakkprijs 2025‘, aldus Van Foeken.

NSVP 2025 inschrijven

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


SealteQ Group doet flink aantal overnames

Leren erfgoed schilderen vanaf januari

PrimaCover Standard eerste afdekvlies met EPD-certificaat

Video | NSVP-borrel: ‘Ik wilde dit gewoon bereiken’


Naar archief >