De verffabriek in kwestie, gelegen in het graafschap Suffolk, produceert Dulux en andere coatings. Deze worden in het gehele Verenigd Koninkrijk gedistribueerd.
Akzo deed een loonbod van 4,3 procent. Daarbovenop kwam de Nederlandse multinational met een eenmalige betaling van 605 pond aan alle werknemers die 44.200 pond (50.830 euro) of minder verdienen. ‘Om te helpen met de kosten voor levensonderhoud.’
Als reactie op het loonaanbod en de extra bonus wezen leden van Unite op de forse inflatie in het VK. In plaats van een loonsverhoging, betitelden zij het aanbod van Akzo dan ook als een ‘reële loonsverlaging’.
AkzoNobel verdedigde zich met deze woorden: ‘De site wordt geconfronteerd met meedogenloze prijsstijgingen voor grondstoffen, nutsvoorzieningen en onderhoudsonderdelen en -apparatuur. We erkennen echter ook dat onze collega’s te maken hebben met voortdurende prijsstijgingen in brandstofrekeningen, pompprijzen en algemene dagelijkse kosten.’
Hebzucht
Sharom Graham, secretaris-generaal van Unite: ‘Dit is een ongelooflijk rijk bedrijf wiens wens om de lonen van werknemers te verlagen, wordt gedreven door hebzucht, niet door noodzaak.’
De totale omzet van AkzoNobel in het derde kwartaal kwam uit op 2,86 miljard euro. Negentien procent meer dan de 2,41 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar.