Deze zogeheten ‘nawerking’ houdt in dat de bepalingen uit de verlopen cao blijven gelden voor alle medewerkers die op dat moment (31 oktober 2025) in dienst zijn. Zij behouden hun rechten en plichten zoals die in de vorige cao zijn vastgelegd. Werkgevers op hun beurt moeten zich blijven houden aan bestaande afspraken over bijvoorbeeld loon, werktijden, verlof en overige arbeidsvoorwaarden.
De nawerking geldt niet automatisch voor medewerkers die in dienst treden ná 31 oktober. Voor hen moeten bedrijven zelf arbeidsvoorwaarden vastleggen. In de praktijk sluiten veel ondernemers aan bij de oude cao-afspraken om gelijkwaardigheid binnen het team te behouden.
Wanneer de sociale partners tot een nieuw akkoord zijn gekomen, gelden die afspraken met terugwerkende kracht vanaf een afgesproken datum. Dit kan betekenen dat eventuele loonstijgingen of andere aanpassingen achteraf gecorrigeerd moeten worden.
De nieuwe OnderhoudNL-voorzitter én onderhandelaar namens de brancheorganisatie, Rob Hagemans, deed twee maanden terug in de SchildersVakkrant zijn zegje over de nieuwe cao voor het schilders-, afwerkings-, vastgoedonderhouds- en glaszetbedrijf.