Maak geen gebruik van deze sites en laat hier al helemaal geen persoonlijke gegevens of betalingen achter, luidt het nadrukkelijke advies.
Volgens de waarschuwing gaat het om frauduleuze websites die zich voordoen als officiële aanvraagportalen. Er worden tegen betaling snelle of ‘gegarandeerde’ ontheffingen aangeboden. Je betaalt en vervolgens kun je fluiten naar je ontheffing (en naar je geld).
Voor de duidelijkheid: de enige officiële plek voor het aanvragen van een ontheffing is de website van de RDW.
Ruimere ontheffingsregels
Voor wie het ontgaan is: sinds 1 januari van dit jaar is het ontheffingenbeleid voor de zero-emissiezones verruimd en verder geharmoniseerd. De belangrijkste aanpassingen:
- Ontheffingen wegens bedrijfseconomische omstandigheden die nu worden aangevraagd, krijgen een landelijke werking. Beperken zich dus niet alleen tot de gemeente waarvoor de aanvraag is gedaan.
- Kun je als ondernemers niet meekomen in de transitie omdat je vanwege netcongestie geen aansluiting krijgt op het stroomnet? Daar is een aparte ontheffing voor. Ontheffingen wegens netcongestie die al zijn afgegeven kunnen zes maanden voordat deze verloopt kosteloos worden verlengd. Doe je dat in 2026, dan is de ontheffing ook landelijk geldig.
- Ontheffingen voor nieuwe voertuigen die niet-emissieloos verkrijgbaar zijn, hebben een langere werking: zeven, tien of dertien jaar, afhankelijk van het type voertuig. Hierdoor kunnen ondernemers een realistische afschrijvingstermijn hanteren voor hun nieuwe voertuig.
Meer lezen over ZE-zones en ontheffingen?
