Dat laat Maartje van der Wal, in gesprek met de SchildersVakkrant, weten. Zij is, als opvolgster van de gepensioneerde Arend Zanting, de nieuwe directeur van genoemde locaties.
Tweede grote krachtenbundeling
De krachtenbundeling van deze vestigingen doet denken aan de eerdere fusieslag van schildersscholen in het zuiden van het land. Maar liefst acht locaties – Tilburg, Breda, Rosmalen, Nuenen, Nijmegen, Mierlo, Horst en Roermond – trekken daar sinds 1 januari samen op.
Van der Wal hoopt meer regio-overstijgend te werk te gaan en naar de buitenwereld één gezicht te tonen. Met een bezuiniging of sanering heeft de fusie volgens haar niets van doen. ‘Elkaars kwaliteiten meer benutten, daar gaat het om. En ook elkaars mensen, zoals praktijkdocenten, coördinatoren en de administratie, makkelijker uitwisselen. Elkaar helpen en aanvullen.’
