Piet Fortuin was sinds 2020 CNV-voorzitter. Hij volgde destijds Arend van Wijngaarden op.
De nieuwe voorzitter, Hans van den Heuvel (36), brengt een stevige staat van dienst in belangenbehartiging en verenigingswerk mee.
Sinds 2019 is hij algemeen directeur van LTO Nederland, de ondernemersorganisatie voor Nederlandse boeren en tuinders. Hij studeerde eerder parlementaire geschiedenis, theologie en bedrijfskunde.
Volgens Mark Minkman, voorzitter van de Benoemingsadviescommissie, brengt Van den Heuvel jong en dynamisch leiderschap met zich mee. “Hij is verbindend, toegankelijk en daadkrachtig. Een sterke ambassadeur die de ingezette verjonging bij CNV verder kan uitbouwen. We hebben er alle vertrouwen in dat hij CNV met visie en energie verder brengt.”
Van den Heuvel voelt zich, naar eigen zeggen, sterk verbonden met het christelijk-sociaal gedachtegoed van CNV: “Het christelijk-sociaal denken leert ons dat groei en vooruitgang alleen werkt als het eerlijk en samen gebeurt. Samenwerking en polderen is dan ook geen zwakte, maar een stille kracht die Nederland verder brengt.”
Werkenden
Juist nu is het volgens Van den Heuvel cruciaal om het belang van vakmanschap en talent uit te dragen: “Nederland wordt gedragen voor werkenden. Zowel werkenden met een theoretische als met een praktische achtergrond zijn van cruciaal belang. Zeker voor die laatste groep wil ik mij hard maken: meer investering in deze groep is belangrijk om Nederland vooruit te helpen.”
De Benoemingsadviescommissie (BAC) die Van den Heuvel voordroeg bestond uit leden van de Raad van Toezicht en een delegatie van de Ledenraad. De OR en het bestuur van CNV hebben positief geadviseerd op de kandidatuur van Van den Heuvel. De definitieve benoeming is overgenomen door de Ledenraad.

