Ga naar hoofdinhoud

Dorpsjongen met ‘warber’ is nu al onmisbaar


De jeugd heeft de toekomst, zo wil het cliché, dat wel ondubbelzinnig van toepassing is op de schildersbranche. Een vergrijzende sector. Wie zijn de nieuwe aanstormende talenten? Welke jongeren en zij-instromers grijpen gepassioneerd naar kwast en roller? Een rondgang langs scholen, met deze week: Niels Terpstra van Schildersvakopleiding Friesland.

Niels Terpstra (rechts) laaft zich graag aan de kennis en kunde van zijn oudere collega’s, zoals (v.l.n.r.) Pieter Theo Tijtsma, Jan Ids Stuiver en leermeester Peter Tjeerdema. (Foto: René Vorderman)
Voor abonnees

De jeugd heeft de toekomst, zo wil het cliché, dat wel ondubbelzinnig van toepassing is op de schildersbranche. Een vergrijzende sector. Wie zijn de nieuwe aanstormende talenten? Welke jongeren en zij-instromers grijpen gepassioneerd naar kwast en roller? Een rondgang langs scholen, met deze week: Niels Terpstra van Schildersvakopleiding Friesland.

Bij Niels Terpstra valt het kwartje snel. Zegt een man die Stuiver van de achternaam heet. En van de voornaam? ‘Jan Ids!’, roept hij met overduidelijk Friese tongval uit. ‘Ik heb twee namen, net als Pieter Theo, en dat houden we graag in ere.’ Daarmee is ook eigenaar Pieter Theo Tijtsma van De Noordhoek Schilderwerken genoemd. Zijn bedrijf, met zestig man personeel, is de vaste onderhoudspartij van de stichting Alde Fryske Tsjerken. ‘Oude Friese Kerken, speciaal voor jou vertaald’, knipoogt Tijtsma.

Deze keer is de Sint Joriskerk in het gehucht Dedgum aan de beurt. Het rijksmonument is in gebruik door de protestantse gemeente Tjerkwerd-Dedgum maar ook te boeken als bêd & brochje; bed & breakfast. Het kerkje ligt op een terp en is gebouwd in 1889. Noordhoek schildert het complete gebouw van buiten, met name houtwerk, maar ook ankers en andere ijzeren delen. ‘We werken niet volgens een tijdsplan’, vertelt Tijtsma. ‘Dat doen we bewust. Stel je maakt een foutje in de calculatie, dat kan betekenen dat mensen moeten haasten. Of andersom: dat je té rustig aan doet. Het moet vooral goed gebeuren.’

Voor abonnees

Het artikel dat je probeert te lezen is voor abonnees
Voor abonnees artikelen zijn alleen toegankelijk voor digitaal en compleet abonnees van Eisma’s Schildersblad en SchildersVakkrant.

  • >> Log gratis in als abonnee van Eisma’s Schildersblad en/of SchildersVakkrant
  • >> Abonneer om onbeperkt voor abonnees artikelen en digitale magazines te lezen

Digitaal abonnement

Voor 18,33,- per maand (excl. btw) sluit je al een digitaal jaarabonnement af. Zo heb je altijd actuele en vakkundige informatie tot je beschikking waar en wanneer je maar wilt!

Bekijk de aanbieding

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Superkwast: ‘De echte prijs? De leerling die een 9 haalt’

Training voor nieuwbakken leidinggevenden

Het Klokhuis zet schildersvak in de schijnwerpers

Schildersvakopleidingen in noordoosten gaan fuseren

Snuffelen aan het vak op Haagse Doe Dag Schilderen


Naar archief >