Ga naar hoofdinhoud

‘Echt een rolsteiger voor de zzp’er’


‘Onze Sky-Line-rolsteigers staan bekend als de Rolls Royces onder de rolsteigers’, weet Ruud Jongbloed, business development manager bij Skyworks. ‘We maken ze zo sterk omdat ze tegen huurgebruik moeten kunnen.’ Met de nieuwe Pro-line-steigers mikt het bedrijf op zzp’ers: ‘We hebben gekeken naar wat een zzp’er echt nodig heeft.’

Een schilder wil helemaal geen steiger, weet Ruud Jongbloed. ‘Het liefst staat hij op een krant. Maar moet hij hoger dan twee meter schilderen, dan klopt dat verdienmodel niet meer. Dus koopt hij een trapje. Daarna moet hij een buitengevel schilderen. Dan koopt hij een steiger. Bij zzp’ers moet dat rechtstreeks uit de portemonnee komen.’

 

Budget

Prijs speelt dus een grote rol. Jongbloed: ‘Skyworks verhuurt jaarlijks honderden kilometers steigermateriaal. Toen we dat destijds zelf gingen maken kozen we voor een zeer degelijke uitvoering. Zoals de zelfzoekende pasbuis, waardoor steigerdelen niet meer vastzitten. Of zoals handgelaste T-stukken in de sportverbinding. Of zoals wielen met een ver- en ontgrendelpedaal waarbij de as van het wiel recht onder de staander terecht komt.’

 

Pro-line

Naast deze topklasse en een Premium-klasse had Skyworks ook een Economy-klasse. Die laatste verdwijnt, en wordt ‘Pro-line’. ‘Deze steigers produceren we in onze eigen fabriek in Hongarije, van ons moederbedrijf ZargesTubesca. Industrieel, zonder de handgelaste onderdelen, die je voor normaal professioneel gebruik ook niet nodig hebt. Wel zetten we er de betere, dubbelgeremde wielen onder. Als een gewoon zwenkwiel om zijn as draait gaat je rolsteiger slingeren en kan je schilderwerk beschadigen.’ Voor de kantplanken verzon Skyworks een nieuw systeem zonder losse klemmen.

 

Uitbreiden mogelijk

‘Het begint pas ná de verkoop,’ zegt Jongbloed. ‘Ons verhuurmateriaal is namelijk verantwoord te monteren op de Pro-line steiger. Koop je dus een steiger met 10 meter werkhoogte, goed voor zo’n 80 procent van alle schilderprojecten, en heb je eens een paar meter extra nodig, dan huur je die erbij. Je hoeft dus geen opdracht te laten lopen of onveilige toeren uit te halen.’ Skyworks buitendienstmedewerkers kunnen kosteloos een inschatting komen maken van het benodigde klimmateriaal. Monteurs om de steiger (mee) op te zetten zijn ook te huur.
‘Met deze Pro-line bieden we een rolsteiger voor een lage prijs aan, met alle service. Een schilder kan meteen centen gaan verdienen’, zegt Jongbloed. En via het Schilder Professional Programme is er nog meer voordeel: 500 euro te besteden aan materieelhuur bij Skyworks, 3 jaar lang alle keuringen en reparaties gratis, en 3 jaar lang, tegen voorwaarden, een diefstalverzekering.


Arbeidsinspectie legt schilderwerk stil in regio Haaglanden

Arbeidsinspectie gaat rolsteigers groen of rood labelen

Altrex wint Fitting Award voor duurzaamheid op BouwBeurs

Rolsteigers langere periode onder de loep

Dodelijke arbeidsongevallen naar 69 in 2023


Naar archief >