Deze kleuren zijn afgestemd op het historische karakter van het monumentale gebouw en benadrukken de klassieke uitstraling van het bijna 135 jaar oude hotel, dat een van de blikvanger is in de binnenstad van Amsterdam.
Tijdens de renovatie bleef het Victoria Hotel open voor gasten. De werkzaamheden werden daarom zorgvuldig gepland om geluidsoverlast tot een minimum te beperken. Stil werk vond in de vroege ochtenden plaats, terwijl intensievere werkzaamheden pas na 10 uur begonnen.
Naast het technische werk was er in dit project veel aandacht voor de historie van het monumentale pand. Zo werd er maar liefst twee jaar besteed aan uitgebreid kleurhistorisch onderzoek, inclusief onder andere verfmonsters en historisch beeldmateriaal.
Ook bracht men proefkleuren aan op de gevel om het effect te zien. De uiteindelijke kleuren brengen het Victoria Hotel terug naar zijn oorspronkelijke grandeur.
“Als je nu het Centraal Station uitloopt en je ziet het pand, dan straalt het. De gevel is compleet vernieuwd en het resultaat is prachtig strak. We zijn trots op wat ons team in zo’n korte tijd heeft neergezet”, zegt projectleider Rene Oostwoud van het vastgoedonderhoudsbedrijf uit Genemuiden.



Foto’s: Jan Mateboer