Politici lijken zich steeds meer te bekwamen in het afvallen van de andere partijen...
Dit is pure zwakte. Wie met goed doordachte, intelligente oplossingen voor de dag weet te komen, heeft dit afkraken echt niet nodig. Integendeel zelfs. Een ander in zijn waarde laten betekent automatisch een hoge eigenwaarde. Dat straalt af. Een onaantastbare kracht.
De meeste politici ontberen dit, daarom vervallen ze in het afkatten van elkaar.
Maar deze vorm van onzekerheid komt ook voor in het bedrijfsleven. Dicht bij huis; onze eigen branche.
Onlangs werd dit nog eens duidelijk bevestigd door enkele schilders. Deze hadden de succesvolle Savantis cursus gevolgd. Tijdens de evaluatie van het 2010 gedeelte, vertelden ze dat sommige vertegenwoordigers de andere afvielen.
“Bij
onze verf is dat
geen probleem hoor”. Of; “Ja, maar
hun verf verkleurt sterk”.
Zwak, zwak, zwak.
Beste vertegenwoordigers; val nooit een collega-producent aan. U valt alleen uzelf af en de spullen die u aan de man probeert te brengen. Ik kan mij niet voorstellen dat uw baas dat doel voor ogen heeft. Zorg dat u weet wat uw product kan en vooral wat het niet kan! Geef goed onderbouwd de best mogelijke voorlichting. U wekt daarmee vertrouwen van de klant die ermee moet gaan werken.
Daar is behoefte aan. Niemand heeft de “Haarlemmerolie” in het assortiment. Was dat zo, dan was u niet meer nodig.