Home » Dossiers» Dossier Verfadvies expertiserapporten» Onthechting van verf op multiplex

Onthechting van verf op multiplex

12-01-2010

4

Na korte tijd hing de verf van multplex beplating aan een appartementencomplex aan zeer er in lappen bij. Het Verf Advies Centrum werd gevraagd naar de oorzaak. Zoals vaker bleek het een combinatie van factoren.

Het kostte de onderzoekers van het Verf Advies Centrum nog behoorlijk moeite om vast te kunnen stellen of er vocht in de ondergrond zat, die misschien voor de grootschalige onthechting verantwoordelijk was.

Het klimaat aan de zeezijde van het complex was namelijk zó vochtig dat het oppervlak eerst afgedroogd moest worden voordat een niet-destructieve vochtmeter uitsluitsel kon geven. Toen bleek er geen bouwkundige veroorzaker van vochtproblemen te zijn in de ondergrond.

 

Schilder en hechting

De voorbehandeling van de panelen door de fabrikant, de voorbewerking door de schilder van de panelen, mogelijk de hechtkwaliteit van het verfsysteem, en zeker ook de weersomstandigheden ter plekken, zullen samen de oorzaak zijn van de grootschalige verfschade.

 

Lees het na in het verfexpertiserapport van het Verf Advies Centrum, afkomstig uit de Verf Informatie Service.

Nieuwsbrief Print

4 Reacties op Onthechting van verf op multiplex

24-01-2010 Geschreven door jan heijkoop

betreft multiplex voorbehandeld, door meerdere hout schil soorten te gebruiken als toplaag voor multiplex, kom je ook in het gedrang met de eerste laag fabrieksmatig aan gebrachte grondverf . deze zijn watergedragen en kunnen aan zee zeer gevoelig zijn voor zoutkristallen, wanneer de opentijd tussen aanbrengen in de fabriek en de afwerkingdata op het werk meer dan 6 weken bedraagt dan heb je zo al een probleem met hechting met standaard grondlakken. het gewin is dat vergeten wordt dat er een schoongewassen dient te worden aan zee gebieden, en dan eerst een hechtprimer aan brengen. het zoutkristal is de oorzaak van verzepen van de watergedragen grondverf op de mulitplex. door wassen en een goede hechtprimer , watergedragen en dan overgronden met eem AK verf en dekverf AK gesiliconeerd. ben je van het probleem af.

gr, jan

24-01-2010 Geschreven door jan heijkoop

betreft onthechting verflaag,

dit fenomeen is mij niet onbekend, vooral dicht op de zee kan je dit zo verhalen op zoutkristallen die zich na een natte dag en zozeer met flinke wind meteen verwachten op deze onderzijde en zowel ook aan de voorzijde van betimmeringen aan gevels en dakoverstekken. de oplossing is gewoon voor dat je gaat schilderen wat je die dag denkt aan te kunnen eerst schoonwassen / ontvetten. en goed schuren / opzuiveren. dan meteen in de verf zetten, wanneer er de volgende dag overgeschilderd wordt, weer schoonwassen. zonder dit ritueel kan je er donder opstellen dat je onthechting hebt met welk type materiaal je ook werkt. ik heb 45 jaar aan de kust gewerkt ook met de hoogovens nabij is het in de stad dito hetzelfde even de wind op je projekt en je hebt de volgende dag gedonder het is net speksteenachtig je merkt het meteen .

ik neem aan collega`s hoermee even te helpen. aan de kust op zee gewoon meer berekenen voor schoonwassen,
mvg, jan

16-01-2010 Geschreven door Robert Kempeners Schilderwerken

link naar verf advies centrum werkt niet

15-01-2010 Geschreven door fred v Tartwijk

verf invormatie sevice werkt niet

Reageren