Home » Dossiers» Dossier Verfadvies expertiserapporten» Onderzoek kleurverschil meranti kozijnen

Onderzoek kleurverschil meranti kozijnen

25-11-2009

Door een aannemersbedrijf is een nieuwbouwproject casco gebouwd en zal door de opdrachtgever worden afgebouwd. De elementen die in de buitenschil van het project zijn aangebracht, zijn vervaardigd van Dark Red Meranti en zijn met een transparante kleurbeits afgewerkt.

De kozijnen zijn door de aannemer geproduceerd en voorzien van een transparant afwerksysteem. Een viertal schuifpuien zijn in opdracht van de aannemer door een andere firma geproduceerd en eveneens voorzien van een transparant afwerksysteem.

Om kleurverschil te voorkomen heeft de aannemer bij de fabrikant van de schuifpuien het type van het transparante afwerksysteem en kleurnummer opgevraagd om de door de aannemer geproduceerde kozijnen met dezelfde lak te voorzien.

 

Kleurverschil

Er is echter wel kleurverschil ontstaan en hierdoor is het Verf Advies gevraagd een onderzoek uit te voeren. Het doel van het onderzoek was het uitzoeken waardoor het kleurverschil mogelijk is veroorzaakt en het bepalen of het kleurverschil in de kozijnelementen acceptabel is.

 

Bekijk het volledige artikel (pdf-formaat, hieronder te vinden) en lees hoe het Verf Advies Centrum in deze zaak oordeelde.

Nieuwsbrief Print

0 Reacties op Onderzoek kleurverschil meranti kozijnen

Reageren